2 üst düzey editör Wall Street Journal’dan ayrılıyor

BadılCan

New member
The Wall Street Journal’ın yeni baş editörü Emma Tucker Perşembe günü yaptığı açıklamada, The Wall Street Journal’ın en iyi editörlerinden ikisinin yayından ayrılacağını söyledi.

Her ikisi de editör yardımcısı olan Bayan Tucker, Neal Lipschutz ve Jason Anders personele gönderilen bir e-postada, “yıllarca süren mükemmel hizmetten sonra” ayrıldıklarını söylediler.

Bayan Tucker, “Yeni editör yardımcısı zamanı gelince duyurulacak,” diye yazdı.

Dow Jones and The Journal’da 41 yılını geçiren Bay Lipschutz, Perşembe günü meslektaşlarına gönderdiği bir e-postada, “Benim için yeni şeylere geçme zamanı geldi” dedi. Daha önce Dow’da kıdemli bir editördü – 2019’dan beri Jones haber ajansları ve editör yardımcısı.

Bay Anders, The Journal için 25 yılı aşkın süredir çalışıyor ve kuruluşun ilk dijital muhabirlerinden biriydi. 2022 yılında Genel Yayın Yönetmeni yardımcılığına terfi etti. Perşembe günü, meslektaşlarına bir e-postayla evde Covid ile olduğunu yazdı, ancak “Önümüzdeki birkaç hafta içinde şahsen veda etmeyi dört gözle bekliyorum.”


Ayrılışı, Bayan Tucker’ın Şubat ayında haber odasının başına geçmesinden bu yana bir dizi değişikliğin sonuncusu.

Başladıktan günler sonra Bayan Tucker, yazı işleri müdürü Karen Pensiero’yu kovdu. Yerine, daha önce Bayan Tucker ile Londra’daki Sunday Times’ta çalışan bir editör olan Liz Harris geldi.

Geçen hafta, Bayan Tucker, haber kuruluşunun artık Bay ve Bayan gibi nezaket unvanları olan saygı ifadelerini kullanmayacağını duyurdu.

“Bay Bayan Mx’in sel. “veya Bayan cümleleri okuyucuların yazımızdan aldığı zevki azaltabilir” diye yazdı.

Bayan Tucker, Inc. veya Corp. gibi kurumsal isimlerin kullanılmasına da itiraz etti. haber makalelerinde yayınlandı.


Bayan Tucker, derginin haber odasının başındaki ilk kadındır. 2007’den beri Rupert Murdoch’s News Corp için çalıştı ve 2020’de Times of London’ın kardeş gazetesi Sunday Times’ın editörü oldu.

The Journal’da göreve başlamasından birkaç hafta sonra Rusya, örgütün dış muhabirlerinden Evan Gershkovich’i tutukladı ve onu casuslukla suçladı. Bayan Tucker, iddiayı şiddetle reddetti ve tıpkı ABD hükümeti gibi serbest bırakılması için baskı yaptı.
 
Üst