Ambra Angiolini: “Bulimik doğdum”

GecKalmam

Member
Tgcom24
Ambra Angiolini'nin hikayesi

“Bulimik olarak doğdum, belki de genetik bir yatkınlık. Karnımı yemekle doldurdum, ta ki anlamla dolu karnıma aşk girene ve ilk kızım Jolanda ortaya çıkana kadar: Onu doğurdum ve o da yeni bir beni doğurdu. .. teoride aynı yaştayız” diye açıkladı Ambra Angiolini. Ayrıca yeme bozuklukları geçmişinin izini sürdüğü “InFame” kitabında yemekle olan karmaşık ilişkilerinden de bahsetmişti.

Ambra Angiolini ve hastalığın hikayesi

Ambra Angiolini geçen yıl dergiye “Bu, ruhunuzda bir tümör varmış gibi” demişti. Yedi bulimia hakkında. “Bu, vücudumu ünlü olduğum kişiden farklı olmaktan dolayı suçlu hale getirdi” diye ekledi. Hatta “Verissimo” ile yaptığı bir röportaj sırasında oyuncu, kendisini hastalıktan kurtaranın ilk hamileliği olduğunu söyledi: “O (kızı Jolanda Renga, ed.) karnımın bir anda en misafirperver yer haline gelmesini ve güzelliklerle dolu olmasını sağladı. Hiç olmasını istemediğim bir anda, en güzel mucizem ortaya çıkana kadar dokuz ay boyunca onu içimde taşımak zorunda kaldım.” Ve şunu ekledi: “Yardım isteyemediğim için yedim.”

Ambra Angiolini'nin hastalığı neydi? Bulimia budur

Bulimia, esas olarak 16 ile 40 yaş arasındaki kadınları etkileyen bir yeme bozukluğudur. Ambra Angiolini'de olduğu gibi bundan muzdarip olan kişi, aşırı yemek yeme eğiliminde olur ve bunu takiben suçluluk duygusu ve anormal davranışlar devreye girer. Yutulanların kalori alımını “nötrleştirmek”: Kendiliğinden kaynaklanan kusma yaygındır.

Ambra Angiolini'nin ailesi, işte çocukları ve erkek arkadaşı Andrea Bosca'nın kim olduğu

Ambra Angiolini, 20 yıl önce Francesco Renga'ya olan aşkından ilk çocuğu Jolanda doğduğunda anne oldu. Mayıs 2006'da oyuncu ve şarkıcının ikinci çocukları Leonardo doğdu. İkisi daha sonra ayrıldılar ancak her zaman mükemmel şartlarda kaldılar. Şimdi Ambra, 1980 doğumlu oyuncu ve yönetmen Andrea Bosca ile eşleşiyor: Yaz aylarında Stromboli'de çekilen ve her ikisinin de baş kahraman olduğu bir dramanın çekimleri sırasında tanıştılar.

Amber'in çocukluğu, anne ve babasının yaşadığı yer

Ambra Angiolini'nin çocukluğu ailesiyle birlikte Roma'nın Palmarola bölgesinde huzur içinde geçti. “O mahalle kalbimde kaldı. Ailemle birlikte yaşadığım binada asla yalnız değildim. Komşularla sürekli bir fikir alışverişi vardı: Süte ihtiyacın varsa gidip yan taraftaki bayana kimin ihtiyacı varsa diye sorardın. ekmek istedi, gelip bizden istedi. İnsanlık açısından zengin, herkesin herkes hakkında her şeyi bildiği ama dedikodu değil, sadece dayanışma arzusu, geniş bir aile olan bir topluluk” dedi. Corriere della Sera.

Çekmecedeki hayaller

Ambra Angiolini sakin ve kararlı bir kadın: “Bir yıl önce tüm çekmeceleri açtım: içerideki rüyalar çürüyordu… Şimdi bir rüyanın, tiyatronun, ifade biçiminin gerçekleştiğini hissediyorum. En çok sevdiğim şey: Çok az ses çıkaran bir bağlam ve tura çıkmak zor olsa da onu seçmeye devam ediyorum ama sahnede oyunculuk yaparken seyircilerin cep telefonlarının açık olduğunu görmüyorum. bu, halk için daha ilgi çekici olduğum, sosyal medyada ya da o andaki sohbette kazandığım anlamına geliyor… ve gösterinin sonunda evime mutlu dönüyorum.”