Aras Kargo, Erkek Ulusal Futbol Grupları ve eMilli Futbol Ekibi Sponsoru oldu

GonulYolcusu

Global Mod
Global Mod
Türkiye Futbol Federasyonu ve Aras Kargo içinde sponsorluk muahedesi imzalandı. Yapılan muahede daha sonrasında Aras Kargo, iki yıl için Erkek Ulusal Futbol Grupları resmi sponsoru, eMilli Futbol Ekibinin ise ana sponsoru oldu. Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen imza merasimine TFF Lideri Nihat Özdemir, TFF Sponsorluklardan ve Pazarlamadan Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Alkın Kalkavan, Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın ve TFF İdare Şurası Üyeleri katıldı.

misyona başladıkları tarihten itibaren biroldukca kıymetli sponsorluk mutabakatına imza attıklarını tabir eden Nihat Özdemir, “Günümüzde sponsorluk futbolun vazgeçilmez ögelerinden birisi olmuştur. Sponsorluk çalışmalarına her vakit hayli değer verdik. Yerli ve küresel markaların takviyesiyle gücümüze güç kattık. Bugün de değerli bir marka ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Aras Kargo ile geçen sene Türkiye Kupası yarı final ve final maçların bir muahede yapmıştık. Finalde kupayı alana Aras Kargo taşıdı. Bu yalnızca Türkiye değil bütün spor aleminde büyük ilgi gördü. Bu muahedeyi bu sene daha da büyütüyoruz. Muahede bize maddi, manevi güç katacaktır. Muahedenin ulusal kadrolara olumlu yansıyacaktır. 2022 Dünya Kupası finallerine katılmanın memnunluğunu da bir arada yaşayacağız. Yeni bir sponsorluk modeline geçtik. bakılırsave başladığımız 1 Haziran 2019 tarihinden bugüne dek 32 ayda yaptığımız çalışmalar kararında, kıymetli markalarla, üstelik birçok 23 aydır ortasında bulunduğumuz pandemi sürecinde olmak üzere, epeyce kıymetli sponsorluk muahedeleri imzaladık. Yakın vakitte yeni mutabakatlarımızın muştularını vereceğiz. Bu vesileyle, ülkemizde ve tüm dünyada büyük tesirleri olan salgına karşın, bizlere dayanak veren ve Ulusal Gruplarımızın yanında olan başta Aras Kargo olmak üzere, ana, resmi ve tedarikçi tüm sponsorlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum” formunda konuştu.

ALKIN KALKAVAN: MUTABAKAT İKİ KURUMA DA GÜZEL OLSUN

Mutabakatın her iki tarafa da güzel olması temennisinde bulunan TFF Sponsorluklardan ve Pazarlamadan Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Alkın Kalkavan, “Ülkemizin kıymetli kargo firmalarından biri olan ve Türk sporuna kıymetli katkılar sağlayan Aras Kargo’nun ailemize katılmasından memnunluk duyuyoruz. Kendileri ile geçtiğimiz yıl Ziraat Türkiye Kupası özelinde başlayan iş birliğimiz; önümüzdeki 2 yıl boyunca Erkek ve e-Milli Kadroları Sponsoru olarak devam edecektir. Kendilerine, bir defa daha Türkiye Futbol Federasyonu ailesine güzel geldiniz diyerek; bu mutabakatın her iki kuruma da güzel ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

‘MİLLİ KADROLARIMIZA SUNACAĞIMIZ TAKVİYENİN BİZİM ÖZEL BİR YERİ VE MANASI OLACAK’

Türk sporu ve futbola takviye olmayı amaçlarını fakat ulusal ekibe verecekleri dayanağın kendileri için özel olduğunu söz eden Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Aras Kargo olarak spora ve futbolumuza çeşitli vesilelerle dayanak olmayı hedefliyoruz. Geçen yıl da hem Türkiye Futbol Federasyonu ile tıpkı vakitte kulüpler bazında gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle bu çalışmalarımızı devam ettirdik. Bu alandaki faaliyetlerimizi Ulusal Gruplar sponsorluk mutabakatıyla yeni bir boyuta taşıyoruz. Sporun birleştirici yanını önemsiyoruz. 40 yıldan uzun müddettir “Önem Taşır” mottosuyla Türkiye’nin dört bir yanına hizmet gdolayıyoruz. Her gün 6 binden çok araçla, dünyanın etrafında 7 tıp dönecek kadar yol yapıyoruz. Günde ortalama 1 milyon kapı çalıyoruz. Bir manada ülkemizi bir uçtan bir uca birleştiren bir misyonumuz var. Ulusal Gruplarımız için de birebir durum kelam konusu bu niçinle ben bu iş birliğinin sembolik bir bütünlüğü olduğunu da düşünüyorum. Yalnızca sunduğumuz hizmetlerde değil, etrafa, topluma, beşere katkı sunmak üzere yaptığımız çalışmalarla da paha üretmeye uğraş ediyoruz. Yediden yetmişe her insanın ortak kıymeti olan Ulusal Kadrolarımıza sunacağımız takviyenin bizim için bu çalışmalar ortasında özel bir yeri ve manası olacak. Bu iş birliğiyle bir arada Erkek Ulusal Futbol Kadrolarımızın yanı sıra sporun yeni lakin süratle büyüyen ve hayli ağır ilgi bakılırsan bir alanında da bedel yaratabilecek olduğumuz için ayrıyeten memnunuz. eFutbol son yılların tüm dünyada en çok ilgi goren ve ülkemizde de epey başarılı bir grafiği olan bir branş. Bu alanda Türkiye’nin en uygun atletlerinden oluşan eMilli ekibimize dayanak olmak bizim için fazlaca değerli. Operasyon şirketinden teknoloji şirketine dönüşen bir yapımız var. Dünyayı teknolojiyle bir ortaya getiren eFutbolda ekiplerimizin muvaffakiyet ve zaferleriyle keyifli olacağımız bir periyodun başlangıcı olmasını diliyorum. Bedelli katkılarından dolayı başta Sayın Lider Nihat Özdemir olmak üzere federasyonumuzun tüm yöneticilerine ve çalışanlarına; ayrıyeten sürecin ilerlemesinde bakılırsav alan tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Ülkemiz ve Türk futbolu için iyi ve uğurlu olmasını diliyorum” formunda konuştu.

Basın toplantısının akabinde TFF Lideri Nihat Özdemir, Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın’a ulusal grup forması ikram ederken, Ayyarkın da Özdemir’e sembolik Aras Kargo kamyonu takdim etti.