Bakan Kasapoğlu, Pierre Gasly ile bir ortaya geldi

GecKalmam

Member
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yer alan AlphaTauri’nin Fransız pilotu Pierre Gasly ile bir ortaya geldi.
Ortaköy’de kurulan Red Bull Racers standında Gasly ile bir ortaya gelen Bakan Kasapoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hafta sonunda gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix’ne İstanbul’un eksiksiz bir biçimde mesken sahipliği yapacağını belirterek, “Türkiye’nin bilhassa bir fazlaca mevzudaki mesken sahipliğini tüm dünya biliyor. Spor tertiplerinde, spor turizmi açısından geldiğimiz nokta açısından da bu haftaki tertibimiz bir daha fazlaca manalı tertip.” dedi.
Intercity İstanbul Park’taki hazırlıkları da bu aktiflik öncesi incelediklerini vurgulayan Kasapoğlu, “Her zamanki üzere harika bir mesken sahipliği gerçekleştireceğiz. Natürel Türkiye’nin bir fazlaca branşta son devirde geldiği basamak bundan daha sonra da devam edecek. Gerek spor altyapısı gerek atlet altyapısı, bu manada yetişen yeni atletler gelişen yeni branşlar spor ülkesi olma yolunda her geçen gün savımızı güçlendiriyor. Bu çerçevede F1’in yıllar daha sonra bir daha geçtiğimiz yıl başlaması, bir daha bu yıl seyircili olarak devam etmesi bambaşka heyecan. Dünyaca ünlü pilotların İstanbul’u deneyim etmeleri, anıları onlar için de fazlaca farklı. Az evvel Pierre ile konuştuğumuzda geçtiğimiz yıla dair anıları dinleme fırsatı buldum. Bu yıl da kenti daha fazla tanıma fırsatı bulacağını söylemiş oldu. Ülkemizin her köşesi cennet, İstanbul dünyanın en hoş kenti.” diye konuştu.
İstanbul’un tanıtımı ve Türk halkının misafirperverliğini gösterme konusunda da bu çeşit tertiplerin değerli olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Bunu da tüm kurumlarıyla, kuruluşlarıyla, özel bölümüyle en hoş biçimde gerçekleştiriyoruz. Tüm atletlere muvaffakiyet diliyorum. İstanbul’da yarışı izleyecek tüm sporseverlere de keyifli seyirler diliyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.
Gasly, İstanbul’da olmaktan memnun
Geçen yılki yarış öncesi gerçekleştirilen tertiple 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden aracıyla geçtiğini hatırlatan Pierre Gasly ise “Geçtiğimiz sene köprünün üstünden İstanbul’u görme fırsatım olmuştu. Bu sene boğazın kenarında tıpkı fırsatı yakaladım. Kentte Formula 1 arabası sürmek hayli farklı bir his. Umarım önümüzdeki yılda da farklı içerikler üretebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.
Bakan Kasapoğlu ve Gasly açıklamalarının akabinde kısa müddetliğine Red Bull Racers yarış oyununu oynadı.
Bakan Kasapoğlu, Gasly’ye çinili tabak armağan etti. Gasly ise yarışta kullandığı eldivenleriyle geçen yıl İstanbul yarışı öncesi Ortaköy’de yarış otomobiliyle çektirmiş olduğu fotoğrafı Kasapoğlu’na takdim etti.
Yarışseverler de meydandaki aktifliğe büyük ilgi gösterdi. Meydanda bulunan yarışseverler Gasly’ye sevgi gösterisinde bulundu. Fransız pilot da bu şahısların yanına giderek öz çekim yaptı.