E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası şampiyonları mükafatlarını aldı

GonulYolcusu

Global Mod
Global Mod
24 Nisan- 1 Mayıs tarihleri içinde düzenlenen “E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası” bitmiş oldu. Turnuvanın şampiyonlarına mükafatları merasimle verildi. Tarihi Kurşunlu Han’da gerçekleştirilen ödül merasiminde Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik’in yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Teftiş Konseyi Lideri Cevat Taş, Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Yunus Öztürk, Türkiye Elektronik Spor Federasyonu Vilayet Temsilcisi Gürdal Yolcu ve Şehzadeler Belediye Lider Yardımcısı Bilal Demir hazır bulundu.

“Manisalı gençler e sporda fazlaca başarılı sonuçlar alacaklar”

Törende turnuvanın düzenlenmesine takviye veren Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Yunus Öztürk’e teşekkür eden Elektronik Spor Federasyonu Vilayet Temsilcisi Gürdal Yolcu şöyleki konuştu; “Son vakit içinderda gelişen e spora siz kıymetli yöneticilerimizle bir arada bedel katmaya devam ediyoruz. Ben inanıyorum ki Manisalı gençler e sporda fazlaca başarılı sonuçlar alacaklardır. E sporda yalnızca ili değil, ülkeyi değil, dünyayı fethedecekler.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Yunus Öztürk ise Şehzadeler Belediyesi’nin spora verdiği takviyeler niçiniyle Lider Çelik’e teşekkür ederek, “46 branşımız var. Bu branşlarımıza gerçekleştirdiğimiz aktiflikle e sporu da dahil ettik. Bunda Gürdal kardeşimin de epeyce önemli katkısı var. En son e spor gelişiyor Ömer Liderimiz da dayanak verdi, birşeyler yapalım dediğinde bakanlığımız da e spora dayanak için start vermişti. İzmir, Kayseri, İstanbul ve Manisa’da bu start verildi. Manisa’da öncülüğünü de Ömer Liderimiz yapmış oldu.” Manisa’da 17 ilçesiyle bir arada sporda bir çağ açtıklarını belirten Öztürk “Bunda en büyük hisse Bakanımızındır. Manisalı bir Bakanımızın var. Takviyeleri için Valimize, Belediye Liderlerimize ve bilhassa Bakanımıza teşekkür ediyorum. Tarihi hizmetler, yatırımlar yapıyoruz şu an. 46 branşımızın 46’sında da iddialıyız. Olimpiyatlara sportmen göndereceğiz” dedi.

Öztürk e spor oyuncularından bir de istek de bulunarak “Bu kardeşlerimiz bilgisayar başında. İnşallah başarılı olacaklar. Ancak biz onlardan da açık alanda da spor yapmalarını istiyoruz. Yalnızca bilgisayar başında kalmasınlar” diye konuştu.

“Yeni turnuvalarla bir daha gençlerimizin yanında olacağız”

Tüm dünyada ve ülkemizde tanınan olan süratle yaygınlaşan e-spora Şehzadeler Belediyesi olarak takviye vermek istediklerini söz eden Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik ise şöyleki konuştu; “Bu çerçevede Manisa Gençlik Hizmetleri Spor Vilayet Müdürlüğü ve Türkiye Elektronik Spor Federasyonu iş birliğiyle 24 Nisan- 1 Mayıs tarihleri içinde ‘E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası’ düzenledik. Next Game Park’ta gerçekleştirdiğimiz turnuvamıza 32 kadro, 192 oyuncu kardeşimiz katıldı. Manisa’da birinci sefer bu kadar geniş bir iştirakle gerçekleştirilmiş bir turnuva oldu. Burada kelamını veriyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni turnuvalarla bir daha gençlerimizin yanında olacağız. Manisa’daki gençlerimizin ulusal ve milletlerarası karşılaşmalarda, uğraş ederek başarılı olmasını ve Manisa’mızın ismini duyurmasını istiyoruz.”

Eski adliyenin yan tarafında yeni bir Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi inşa ettiklerini hatırlatan Lider Çelik, “Projemizin inşaatı başladı. Burada hayata geçireceğimiz gençlik merkezimizin ortasında genç kardeşlerimizin gelip oyun oynayabileceği tam donanımlı E -Spor Merkezini de hayata geçireceğiz. Bunun muştusunu de turnuvamızın başlangıcında duyurmuştuk. Bugün bir sefer daha hatırlatmış olalım. Manisa’mıza, Şehzadelerimize, genç kardeşlerimize güzel olsun. Bugün turnuvada dereceye giren kardeşlerimize mükafatlarını takdim ediyoruz. Başarılı olan kadrolarımızı tebrik ediyor, turnuvamıza katılan genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ayrıyeten turnuvaya kurumsal olarak dayanak veren Manisa Gençlik Hizmetleri Spor Vilayet Müdürümüz Yunus Öztürk, Türkiye Elektronik Spor Federasyonu Vilayet Temsilcimiz Gürdal Yolcu ve emeği geçen mesai arkadaşlarımıza da ayrıyeten teşekkür ediyorum”

Şampiyon kadrolar mükafatlarını aldı

Konuşmaların akabinde dereceye giren ekiplere mükafatları verildi. Turnuva da birinci olan 2KP Ekibine oyuncu klavyesi, ikinci olan Yeniçeriler Grubuna oyuncu kulaklığı ve üçüncü olan 2GR8 Kadrosuna oyuncu mausu armağan edildi.

İHA