İşte Red Bull Solo Q Türkiye Finali heyecanı

GonulYolcusu

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin en uygun düellocularının hünerlerini sergileyip, şampiyonluk için uğraş verdiği ‘1v1’ League Of Legends turnuvası Red Bull Solo Q’da en âlâ düellocu aşikâr oldu.

Playoff cinsinin akabinde isimlerini finale yazdıran Ahmet Buyruk “Rubeud” Koçak, Yusuf “Rok” Kaynakçı, Berkay “Kazing” Özyurt ve Mürsel “mursobaby” Can; finalde oyunu yeni bir boyuta taşımak ve en uygun düellocu olmak için çaba verdi.

Yarı final maçlarının akabinde Berkay “Kazing” Özyurt ve Ahmet Buyruk “Rubeud” Koçak finalde kupa için eşleşti. Büyük final maçının son bulmasıyla Berkay “Kazing” Özyurt, Türkiye’nin en güzel düellocusu olduğunu kanıtladı.

Türkiye şampiyonu olan düellocu “Kazing”, ABD’de düzenlenecek olan dünya finalinde ülkemizi temsil etme hakkını elde etti. Monster Notebook, Yapı Kredi Play, Mercedes-EQ partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Solo Q ile ilgili ayrıntılı bilgi http://redbull.com/soloq adresinde.

Berkay “Kazing” Özyurt, “Bu süreç benim için zordu lakin hem de eğlenceliydi de. Hakikaten epeyce çalıştığımı ve bu turnuvaya hazırlığımı düzgün yaptığımı düşünüyorum. 2020 yılında buradan biraz ilerideki Esma Sultan Yalısı’nda şampiyon olmayı başarmıştım. Geçen sene olmamıştı lakin bu sefer benim olanı yine aldım” diye konuştu.

Red Bull Solo Q 2022’nin finali için Ortaköy’deki Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı özel olarak diyazn edildi. Tarihi hamama kurulan dev sahnede düellocular kupanın sahibi olmak için çaba verirken heyecan dolu maçları Kaan Kural ve Caner Güngörür anlattı.

Ortaköy’de tarihi hamamda oynanan gayretlerin heyecanı Avrupa’nın en büyük gaming house’u olan Futhouse’da yaşandı. FUT Esports ekibinin gaming house’u Futhouse’a gelen konuklar Red Bull Solo Q Türkiye Finali’ni dev ekranda izledi.

Red Bull Solo Q heyecanının yanı sıra ünlü yayıncılar da şampiyon olmak için gayret verdi. Thaldrin, fabFabulous, Elwind, Stomaged, Lynx ve LEYL-Ü NEHAR içinde ‘Vadi’nin Ustaları’ turnuvasında kıran kırana bir çaba yaşandı. Final maçını Berke “Thaldrin” Demir’e karşı 3-0 kazanan Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya şampiyonluğunu ilan etti.

Playoff çeşidinin akabinde isimlerini finale yazdıran Ahmet Buyruk “Rubeud” Koçak, Yusuf “Rok” Kaynakçı, Berkay “Kazing” Özyurt ve Mürsel “mursobaby” Can; finalde oyunu yeni bir boyuta taşımak ve en uygun düellocu olmak için uğraş verdi.

Yarı final maçlarının akabinde Berkay “Kazing” Özyurt ve Ahmet Buyruk “Rubeud” Koçak finalde kupa için eşleşti. Büyük final maçının son bulmasıyla Berkay “Kazing” Özyurt, Türkiye’nin en âlâ düellocusu olduğunu kanıtladı.

Türkiye şampiyonu olan düellocu “Kazing”, ABD’de düzenlenecek olan dünya finalinde ülkemizi temsil etme hakkını elde etti. Monster Notebook, Yapı Kredi Play, Mercedes-EQ partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Solo Q ile ilgili ayrıntılı bilgi http://redbull.com/soloq adresinde.

Berkay “Kazing” Özyurt, “Bu süreç benim için zordu fakat hem de eğlenceliydi de. Sahiden epeyce çalıştığımı ve bu turnuvaya hazırlığımı yeterli yaptığımı düşünüyorum. 2020 yılında buradan biraz ilerideki Esma Sultan Yalısı’nda şampiyon olmayı başarmıştım. Geçen sene olmamıştı fakat bu sefer benim olanı tekrar aldım” diye konuştu.

Red Bull Solo Q 2022’nin finali için Ortaköy’deki Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı özel olarak diyazn edildi. Tarihi hamama kurulan dev sahnede düellocular kupanın sahibi olmak için uğraş verirken heyecan dolu maçları Kaan Kural ve Caner Güngörür anlattı.

Ortaköy’de tarihi hamamda oynanan gayretlerin heyecanı Avrupa’nın en büyük gaming house’u olan Futhouse’da yaşandı. FUT Esports kadrosunun gaming house’u Futhouse’a gelen konuklar Red Bull Solo Q Türkiye Finali’ni dev ekranda izledi.

Red Bull Solo Q heyecanının yanı sıra ünlü yayıncılar da şampiyon olmak için gayret verdi. Thaldrin, fabFabulous, Elwind, Stomaged, Lynx ve LEYL-Ü NEHAR içinde ‘Vadi’nin Ustaları’ turnuvasında kıran kırana bir uğraş yaşandı. Final maçını Berke “Thaldrin” Demir’e karşı 3-0 kazanan Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya şampiyonluğunu ilan etti.