Red Bull Flick’in birinci şampiyonları, hislerini anlattı

GonulYolcusu

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin en büyük 2v2 CS:GO turnuvalarından biri olan Red Bull Flick’te 2021 dönemindeki kıyasıya rekabet başladı. 8 yeni haritası ve ‘Yükseliş’ temasıyla gelecek şampiyonunu arayan Red Bull Flick’le bu sene toplamda 5 çevrimiçi, 11 kent elemesi olmak üzere 16 eleme oynanacak. Elemelerden muvaffakiyetle ayrılacak 16 grubun Play-Off çeşidine kalacağı turnuvada final 7 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kazananların, Red Bull Flick Helsinki Invitational’a katılma hakkı kazanacakları ve bilgilerin RedBull.com/Flick adresinden ulaşılabildiği turnuvayı, birinci şampiyonlar (Red Bull Flick 2019) Can ‘cizzx’ Pars ve Mini’nden dinledik.

1)- Tüm dünyadaki birinci Red Bull Flick Şampiyonusunuz. 2019 yılında Red Bull Flick’te şampiyon olduktan daha sonra mesleğiniz nasıl şekillendi?

Can:
2019 yılında Red Bull Flick şampiyonu olmak bir kenara tüm dünyadaki birinci Red Bull Flick şampiyonu olmak değişik bir his. Mesleğimin prime devrinde o başarıyı yakaladım. O sene ortasında bir Türkiye şampiyonluğu daha elde etmiştik. O sene muhakkak mesleğimin en büyüleyici yılıydı.

Küçük: Birinci Red Bull Flick Turnuvasını kazanmak memnunluk verici. Red Bull Flick yardımıyla mesleğimde birinci sefer 2v2 turnuva deneyimleme bahtı buldum ve başarımız yardımıyla daha geniş bir kitleye ulaştığımızı düşünüyorum.

2)- Red Bull Flick: TurkNet Invitational’da şampiyonlar karşı karşıya geliyor. Turnuvada maksadın nedir?

Can:
2020’de farklı bir format vardı karşımızda, şaşkındık. Ne kadar oynasak da daha fazlaca şanslı olan, momentumu daha epeyce yakalayan kazanıyordu. Bizim de gücümüz yarı finale kadar yetti. Üzücü zira Red Bull Flick’te yenilmiyordum. İsmim Red Bull ile birleşmişti. ötürüsıyla bu büyük bir şok tesiri yarattı bende. O sene de kupayı almayı hayli istiyordum ancak olmadı. 2021 yılında da grup arkadaşım Cyber ile olağan ki varım. Herkese bol baht diliyorum.

Küçük: Açıkçası 2v2’ye dair özel bir hazırlık yapmadım. Lakin doğal ki bu süreç içerisinde ferdi antrenmanlarıma devam ettiğim için bu turnuva bazında da yararlarını gördüm.

3)- Pekala Red Bull Flick’in bu yılki “yükseliş” konseptini ve haritaları nasıl buldun?

Can:
Yükseliş konsepti ve haritalar acayip düşünülmüş ve tasarlanmış. Bu epeyce ortada. Ben çok beğendim. Bilhassa hoşuma giden de Red Bull her sene beklentinin üstünde bir konseptle bizle buluşuyor bize de zevkini çıkarmak kalıyor.

Küçük: Turnuva için hazırlanan konsept haritaları beğendim. Tasarım ve oynanış bakımından hoşlar. Haritalar biz oyuncular için de epeyce eğlenceli geçiyor.

4)- Senin meslek planında Valorant’ta yer almak var mı?

Can:
O denli bir planım yok. CSGO için doğmuşum. Her şeyimi bu oyun için feda ettim ve daha yalnızca 20 yaşındayım. Bu yolun sonuna kadar gideceğim.

5)- Red Bull espora büyük takviye veriyor ve her sene epeyce kıymetli turnuvalar düzenliyor. Bu dayanağın gaming dünyasına katkısı hakkında neler söylersin?

Can:
Red Bull’un elinde büyüdüm. Her sene hem büyük turnuvalarla hem üstüne ekleyerek birebir vakitte harika fikirlerle seneye damgasını vuruyorlar. Yalnızca eksiksiz demek uygun olur.

Küçük: Büyük markaların espor bölümünü destekliyor olması hayli hoş. Türkiye’deki bölüm gelişimi için de kıymetli. Bu sayede farklı kitlelere de ulaşma talihimiz oluyor. Düzenlenen tertipler mesleğini espor tarafında ilerletmek isteyen kardeşlerimizin de bu heyecana dahil olmasını sağlıyor.

6)- Red Bull Flick’te bu sene birinci kere Dünya Finali, Helsinki’de bir Invitational turnuva olarak yapılacak. Red Bull Flick’in tüm dünyada yapılan bir format olması ve Dünya Finali’nin olması hakkındaki görüşlerin nelerdir?

Can:
Birinci Türkiye’de düzenlenip daha sonra dünyaya açılması ve şu an dünya finalinin Helsinki de olması benim içimi kıpır kıpır yapıyor. Bu formatın bu kadar büyüyeceğine tüm oyuncular üzere ben de emindim. Umarım Helsinki’de görüşürüz.

Küçük: Muhakkak heyecan verici. Bu talihin CS:GO dönemime denk gelmesini isterdim. Benim dönemimde olsaydı kesin Dünya Finali için Helsinki’ye gidiyor olurdum.