Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi başladı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
League of Legends esporunun Türkiye’deki ayağı Şampiyonluk Ligi’nde 2022 yılı, Kış Mevsimi maçlarının oynanmasıyla başladı. 22 ve 23 Ocak tarihlerinde oynanan toplam 10 müsabakanın akabinde birinci hafta tamamlandı.

Şampiyonluk Ligi’nde 2022 Dönemi, gelenek olduğu üzere geçen yılın finalistleri NASR ESPORTS ve Galatasaray Espor içinde oynanan müsabaka ile başladı ve bu müsabakadan galibiyetle ayrılan. son şampiyon Galatasaray Espor oldu. bir daha yapılanmaya giden Team Aurora, kadroya yeni kattığı Koreli oyuncuları ile galibiyete ulaştı. Günün geri kalan maçlarında 5 Ronin, Papara SuperMassive Blaze ve Dark Passage da galibiyete ulaşmayı başardı.

İkinci gün müsabakalarında Beşiktaş , Fenerbahçe derbisinden zaferle ayrılırken, Dark Passage son şampiyon Galatasaray Espor karşısında aldığı zafer ile iddiaları altüst etti. Günün son maçında 5 Ronin, Papara SuperMassive Blaze karşısında da galibiyete ulaşarak birinci haftayı kayıpsız kapattı.

Birinci hafta çabalarının akabinde Şampiyonluk Ligi’nin doruğu 3 grup tarafınca paylaşıyor: Fenerbahçe Espor, GALAKTICOS ve Team Aurora. TBF’de final oynayan NASR ESPORTS argümanlı takımına karşın çabucak hemen galibiyetle tanışmadı.

Şampiyonluk Lig heyecanı 29 ve 30 Ocak tarihlerinde oynanacak 2. hafta müsabakalarıyla devam edecek. Müsabakalar lolespor.com adresinden canlı yayınlanacak.Şampiyonluk Ligi’nde lig etabı heyecanı 9 hafta boyunca sürecek. 9. haftanın sonunda birinci 6 sırayı alan ekipler mevsim finallerine yükselecek ve Kış Mevsimi Finali için çaba edecek.
 
Üst