Trump, Biden ve diğer trol DeSantis’ten Twitter duyurusu

BadılCan

New member
Eski Başkan Donald J. Trump bunu bir “felaket” olarak nitelendirdi, Başkan Biden’ın kampanyası biraz fazladan para toplamak için kurnazca bir girişimde bulundu ve zayıf anketli Cumhuriyetçiler, biraz para kazanmak için Vali Ron DeSantis’in kusurlu, gecikmiş kampanyasının başlamasından yararlanmaya çalıştı. dikkat.

Teknik zorluklar, Bay DeSantis’in, platformun milyarder sahibi Elon Musk ile bir Twitter canlı yayınında görünerek heyecan yaratma girişimini engellediğinde, internetin çoğu – iki önde gelen başkan adayı da dahil olmak üzere – onunla dalga geçmekten kendini alamadı. diğer halef adayları.

Bay Musk’a sert bir şekilde karşı çıkan eski bir Trump yönetimi yetkilisi Alyssa Farah Griffin, 26 dakikalık büyük ölçüde ölü havanın ardından Bay Musk’tan ara sıra yapılan bir kutlamanın karışımı, canlı akışı “biraz Twitter reklamı gibi hissettirdi” dedi. Trump Twitter’da yazdı. Trump müttefiki Florida Temsilcisi Matt Gaetz, valisini aradı “Sakinleştiriciler.”

Ama belki de hiç kimse Bay DeSantis’in başkanlık seçiminin zorlu başlangıcından şimdiki ve gelecekteki potansiyel rakipleri kadar keyif almamıştır.


Platformu Truth Social lehine hâlâ Twitter’dan uzak duran Bay Trump, DeSantis’in duyurusunu bir “felaket” olarak nitelendirdi. “Tüm kampanyası bir felaket olacak” diye ekledi. “SAYGINLIK!”

Trump Instagram’da paylaştı hicivli bir video Bay DeSantis, Bay Musk, liberal hayırsever George Soros, eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney, şeytan ve Adolf Hitler’in katıldığı sahte bir Twitter Spaces etkinliği.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bay Biden’ın kampanyası daha gösterişsiz bir yaklaşım benimsedi: “Bu bağlantı çalışıyor” diye yazdı ve destekçilerin bağış yapabileceği bir web sitesine işaret etti.

Bay DeSantis, sağcı medya evreninin bazı bölümlerinden destek aldı. Beş milyondan fazla Twitter takipçisi olan podcast sunucusu Ben Shapiro, teknik arızaların Bay DeSantis’in söylemeye çalıştığı şeyden dikkati dağıtmak için olduğunu söyledi.

“Twitter Spaces hatasının görsellerine takıntılıysanız, muhtemelen DeSantis’e oy vermeyeceksiniz.” Bay Shapiro yazdı. “Siyasi içerikle ilgileniyorsanız, DeSantis muhtemelen sizin adayınızdır.”


Ve Beyaz Saray’ın diğer bazı Cumhuriyetçi adayları, ilgisiz ve anketlerde düşük, dikkatlerin bir kısmını çekmeye çalıştı.

Eski Arkansas Valisi Asa Hutchinson, Bay Biden’a benzer bir yaklaşım benimsedi ve -tabii ki Twitter’da- bağış toplama sayfasına bir bağlantıyla birlikte “Tıpkı benim yönergelerim gibi bu bağlantı çalışıyor” yazdı. Ve Vivek Ramaswamy, Bay DeSantis’i softbol röportajlarına katılmakla ve hazırlanmış gibi görünen sözleri okumakla suçladı.

“GOP alanı için meydan okuma”, Bay Ramaswamy Twitter’da yazdı. “Hazır konuşma yok. Teleprompter yok. Hazır röportaj yok. Bu özgünlük için iyi olacak, Amerika için iyi. Buna bağlı kalacağıma söz veriyorum.”
 
Üst