Yalancı Cheesecake (Bağımlılık Yapacak)

RenkliDusler

Active member
Yalancı Cheesecake (Bağımlılık Yapacak) Tanımı İçin Malzemeler

Tabanı için;

• 2 paket burçak bisküvi
  • 3 yemek kaşığı tereyağı yada margarin
Ara kat için;

• 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı irmik
  • 1 paket vanilya
Üst kısım (jöle kısmı );

• 2 yemek kaşığı nişasta (tepeleme olmasın )
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 1.5 su bardağı su
  • 250-300 gr kadar meyve (frambuaz ve böğürtlen kullandım)
Yalancı Cheesecake (Bağımlılık Yapacak) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. ilk vakit içinderda tabanı için 2 paket burçak bisküvi rondodan geçirilerek tuzlu haline getirilir.
  2. Bir cezvede 3 yemek kaşığı kadar tereyağı yoksa margarinle olur eritilir güzelce karıştırılır bir bardağın tabanı ile 26 santimlik pasta kalıbına güzelce yayılır kenarda bekletilir.
  3. 2 etap orta katmanı muhallebili kısım 1 litre süt, 1 su bardağı toz şeker ,1 su bardağı irmik, 1 paket vanilya biçiminde hoş bir muhallebi oluşturulur tabanın üzerine dökülür.
  4. Üzeri için ben ; frambuaz ve böğürtlen kullandım, buzluğumda vardı pahalandırmak istedim ama tıpkı tanımı çilekle de yaptım efsane oldu tam da mevsimindeyken içinizi serinletecek bir tanım bırakıyorum kesinlikle deneyin.
  5. Son olarak en üst katman jöle kıvamına getirilmek üzere bir tavaya nişasta, şeker ve su eklenir uygunca nişasta açılır .
  6. Ardından meyveler eklenir koyu bir kıvam aldıktan daha sonra hazırladığımız muhallebili üzerine dökülür soğumaya bırakılır.
  7. En az 4-5 saat buzdolabında dinlendirilmeli .
  8. sonrasındasında dinleyerek servis edebilirsiniz akşamdan yaparsanız fazlaca daha hoş olacaktır kıvam açısından deneyen herkese şimdiden afiyet olsun.
Yalancı Cheesecake (Bağımlılık Yapacak) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı