Bakü sokaklarında F1 heyecanı

GecKalmam

Member
Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de, Formula 1 Dünya Şampiyonası’na bir defa daha mesken sahipliği yapmanın heyecanı yaşanıyor.
Azerbaycan’ın 6. sefer mesken sahipliği yapacağı, 12 Haziran’da gerçekleştirilecek etap öncesinde yarışın düzenleneceği sokaklar, araç ve yaya trafiğine kapatılarak, piste dönüştürüldü.
Yarış güzergahı ve etrafındaki caddelerde güvenlik tedbirleri artırılarak, pist olarak kullanılacak bölgeler bariyerlerle çevrildi. Güzergahtaki tribünler ise Azadlık ve Azneft meydanları ile Kız Kalesi ve kale kapıları üzere tarihi ve kültürel yapıların karşısına kuruldu.
Azerbaycan Grand Prix’sinin startı, Azadlık Meydanı’ndan verilecek. Araçlar, Hazar Denizi’nin kıyısındaki caddeden geçerek tarihi İçerişehir’in etrafını turlayacak ve bir daha Azadlık Meydanı’ndaki bitiş çizgisine varacak.
Bir cinste yaklaşık 6 kilometre aralık katedecek F1 pilotları, 20 güçlü virajı bulunan pistte 51 tıp atacak.
Hız tutkunları, yarışların yanı sıra çeşitli cümbüş aktivitelerine de katılma talihi elde edecek.
Yarışın idman çeşitleri yarın, sıralama tipleri ise 11 Haziran Cumartesi günü yapılacak.
Milli sportmen Cem Bölükbaşı’na Bakü’de büyük ilgi
Formula 2 Dünya Şampiyonası’nda yarışacak Türk Ulusal atlet Cem Bölükbaşı, yarış evvelki Bakü’de sürat tutkunlarıyla bir ortaya geldi.
Hazar Denizi Kıyısındaki Ulusal Park’ta sürat tutkunlarıyla görüşen Bölükbaşı’na Bakülü yarışseverler büyük ilgi gösterdi. Formula hayranlarının sorularını yanıtlayan Bölükbaşı, imza dağıttı ve fotoğraf çektirdi.
 
Üst