Cable Haberleri Birliğin Durumuna Nasıl Yanıt Verdi?

BadılCan

Member
Konuşmanın ardından tufan – panel tartışması yani.

Başkan Biden'ın Perşembe günkü Birliğin Durumu konuşmasının güncel sıcak noktaları Kablolu haberlerde sesler büyük ölçüde parti hatlarına göre bölünmüştü; programlardaki Bay Biden'ın sempatizanları onun enerjik performansını överken, her zamanki eleştirmenleri onun zaman zaman aşırı heyecanlı ve nefret dolu göründüğüne dikkat çekti.

İşte CNN, Fox News ve MSNBC'nin yorumlarından bir seçki:

CNN

Dana Bash, siyasi baş muhabir: “Onun bir savaşçı olmasını istediler ve o da mücadele etti.”

John King, baş ulusal muhabir: “En başından itibaren sallanarak ve sallanarak çıktı.”

Alyssa Farah Griffin, siyasi yorumcu: “Joe Biden'ın temelde bu gece ortaya çıkması ve podyumda devrilmemesi gerekiyordu. Ve objektif olarak konuşursak, performansı açıkça aştı. Biraz tökezleme vardı, biraz öksürük vardı ve bazı kekemelik türlerine yatkındı. Ama enerji gösterdi. Uzun bir konuşmayı sürdürebilme yeteneğini gösterdi.

Van Jones, siyasi yorumcu: “Onun olağanüstü, ateşli, güçlü ve enerjik bir adam olduğunu düşündüm. Ve bence bu, insanlara bu adamın uzun mesafeler kat edebileceği konusunda büyük bir güven veriyor.”

Fox Haber

Brit Hume, kıdemli siyasi analist: “Çok fazla tökezleme ve geveleme vardı ve onunla ilişkilendirdiğimiz diğer her şey vardı. Onun bu işin içinden hiç çıktığını sanmıyorum. Bu gece evde oturup bu adama bakan herhangi birinin onun kızgın, yaşlı bir adamdan başka bir şey olduğunu düşüneceğinden emin değilim. Böyle bir zamanda bu ülkede halkın isteyeceği türden bir enerjinin bu olduğundan emin değilim.”

Dana Perino, sunucu: “Bunun kutuplaştırıcı, bölücü bir konuşma olduğunu düşünüyorum ve olması gerekiyordu.”

Harold Ford Jr., “The Five”ın ortak sunucusu: “Çok fazla coşku ve enerji getirdi.”

Sean Hannity, sunucu: “Gecenin çoğunu çığlık atarak, konuşmasını hızlandırarak ve iki cümleyi zar zor bir araya getirebilen normal gündelik Joe'yu önemli ölçüde geride bırakarak geçirdi. …Bu gece Amerika diyelim ki çok farklı bir Joe Biden gördü. Ona “Kaldırılmış Joe” diyebilirim. ”

MSNBC

Nicolle Wallace, sunucu: “Bu onun 'Dem Apples'a ne dersin' konuşmasıydı. …Herkes bunun harika bir konuşma olduğunu biliyor. Ve herkes biliyor ki önümüzdeki sekiz ayın mesajı buysa, anketler yakında bunu yansıtacak ve gerçek bir mücadele olacak.”

Chris Hayes, sunucu: “Beklentilerimi aştı. Bu kadar agresif ve keskin olacağını düşünmemiştim.”

Joy-Ann Reid, sunucu: “Konuşmayı çok 'kafeinli' buldum. Sanırım Joe Biden bu sabah uyandı, bir fincan kahve içti ve Wheaties'ini içti. Kesinlikle savaşmak için oradaydı.”

Lawrence O'Donnell, sunucu: “Akşam 22.00'ye hiç bu kadar enerji getirmemiştim.”