Chiara Ferragni, Pandoro-gate'ten sonraki ilk fotoğrafıyla sosyal medyaya geri dönüyor

GecKalmam

Member
Tgcom24
Chiara Ferragni, Balocco pandoro skandalının ardından Instagram'daki mesaj

Instagram hikayelerinde yayınlanan fotoğrafta Chiara Ferragni mavi balıkçı yaka bir kazak giyiyor. Ön planda duruyor ve sade ama zarif bir makyaj sergiliyor. Fotoğrafın ardından hayranlara hitaben bir mesaj geldi: “Bir şey söylemek istiyorum. Son günlerde yanımda olan ve beni rahatlatacak güzel sözler söyleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bana mesaj veya doğrudan mesaj gönderen, nasıl olduğumu soran ve beni sosyal medyaya dönmeye teşvik eden herkese teşekkür ederim.” Dijital girişimci şöyle devam ediyor: “Orada olanlara, dinleyenlere, baltalamak istemeyen ama yardım edenlere teşekkürler. Olumsuz bile olsa fikrini sakin ve yapıcı bir tonla ifade edenlere, çünkü Hayatta her zaman tartışmak, düşünmek ve yeniden başlamak için zaman vardır.” Ve sözlerini şöyle bitiriyor: “Sizi gerçekten seven insanlar ihtiyaç anında ortaya çıkabilir ve ben de sizi gördüm, okudum ve duydum. Çok teşekkür ederim.”

Özür dileme videosu

18 Aralık'ta Chiara Ferragni, “iletişim hatası” yaptığı için özür dilediği bir video yayınladı. Gözle görülür şekilde duygusal bir hata yaptığını fark ettiğini söyledi: “Gelecekte çok değer vereceğim bir hata; her zaman yaptığım ve yapmaya devam edeceğim herhangi bir hayırseverlik faaliyetini ticari faaliyetlerden tamamen ayırmak. Çünkü nihai sonuç olsa bile. Amaç güzel, iletişimde yeterli kontrol olmazsa yanlış anlaşılmalara yol açabilir.” O zamandan beri takipçileriyle artık iletişime geçmemiş, durumun yatışmasını beklerken sessiz kalmayı tercih etmişti. Paparazziler daha sonra onu çocukları ve annesi Marina Di Guardo ile birlikte bu aralar tek gezisinde parkta yakaladı.

Pandoro kapısı, ne oldu?

Markalı pandori'nin satışının ardından Antitröst, haksız ticari uygulama nedeniyle Chiara Ferragni'ye atfedilen şirketlere bir milyon avronun üzerinde, Veronese şirketi Balocco'ya ise 420 bin avronun üzerinde para cezası verdi. Otoriteye göre şirketler, tüketicilere Ferragni markalı pandoro satın alarak “aylar önce Balocco tarafından tek başına yapılan Torino'daki Regina Margherita Hastanesi'ne 50 bin avroluk bağışa katkıda bulunacaklarını” açıkça belirtti. Otoriteye göre Ferragni'nin şirketleri bu girişimle “bir milyon avronun üzerinde” para topladı.

Yorumlar, eleştiriler ve vandalizm: Chiara Ferragni ile ilgili haberler

Pandori skandalı patladığından beri Chiara Ferragni'nin popülaritesi keskin bir düşüş yaşadı. Etkileyici 157.000'den fazla takipçiyi kaybetti ve yüzleşmek zorunda kaldığı çok sayıda, hatta bazen acımasız eleştiriler vardı. Ayrıca Roma'da, markasının şehrin göbeğindeki Via del Babuino'daki mağazası da tahrip edildi. Mağazanın vitrininde ve tabelasında “dolandırıcı” ve “yasaklı” kelimeleri belirdi.