Elon Musk, Don Lemon'un yeni programıyla ilgili Testy röportajında neler söyledi?

BadılCan

Member
Sert ve zaman zaman gergindi.

Eski televizyon sunucusu Don Lemon'un Elon Musk'la yaptığı derinlemesine, patlayıcı röportaj Pazartesi sabahı internette yayınlandı ve politika, özellikle de milyarderin eski Başkan Donald J. Trump ile yakın zamanda yaptığı toplantı; Bay Musk'ın rapor ettiği uyuşturucu kullanımı; eskiden Twitter olarak bilinen ve artık sahibi olduğu sosyal medya platformu X'te nefret söylemi; ve dahası.

Röportajın, Bay Lemon ve X arasındaki ortaklığın bir parçası olarak yeni bir talk şovun ilk bölümü olması gerekiyordu, ancak Bay Musk, Tesla'nın Austin, Teksas'taki merkezinde bir saatten fazla röportajın çekilmesinden bir gün sonra anlaşmayı iptal etti. “The Don Lemon Show”un ilk bölümü YouTube'da yayınlandı ve Mr. Lemon'da yayınlandı. X'teki hesap.

Röportajda Bay Musk, bu ayın başlarında Bay Trump'ın uğradığı sırada isimsiz bir arkadaşının Florida'daki evinde kahvaltı yaptığını söyledi.

Neyin tartışıldığı sorulduğunda Bay Musk, konuşmanın çoğunu Bay Trump'ın yaptığını ve eski başkanın kampanyası için para veya bağış istemediğini söyledi. Bay Musk ayrıca Bay Trump'a yasal faturalarını ödemek için borç vermeyeceğini de söyledi.

Bay Musk hiçbir adaya bağış yapmayacağını söylerken, yarışın son aşamalarında birini desteklemeyi düşüneceğini söyledi.

Başkan Biden'dan uzaklaştığını belirterek, “Henüz bilmiyorum, seçim öncesi düşünceli bir karar vermek istiyorum” dedi. “Bunu gizlemedim” diye ekledi.

Bay Musk bir adayı desteklerse seçiminin ayrıntılı nedenlerini açıklayacağını söyledi.

Röportajın başka bir yerinde Bay Musk, uyuşturucuları kötüye kullanmadığı konusunda ısrar etti ve “negatif kimyasal durum” nedeniyle ketamin reçetesinden bahsetti.

“Çok fazla ketamin kullandıysanız işinizi gerçekten yapamazsınız ve benim de yapacak çok işim var” dedi. Kendisi için 16 saatlik iş günlerinin “normal” olduğunu ve hafta sonları nadiren izin aldığını belirtti.

Bay Musk, X hakkında Yahudi karşıtı bir komplo teorisini desteklediğinin doğrudan sorgulanması karşısında gözle görülür bir şekilde üzgün görünüyordu.

“Bu sorulara cevap vermek zorunda değilim” dedi. “Gazetecilerin sorularını yanıtlamak zorunda değilim. Don, bu röportajı yapmamın tek nedeni senin X platformunda olman ve bunu senin istemen. Aksi takdirde bu röportajı yapmazdım.”

Bay Musk ayrıca platformda nefret söylemini denetleme sorumluluğunun olup olmadığı ve bazı gönderilerin neden kaldırılmadığı hakkındaki soruları da geçiştiriyor gibi görünüyordu.

Bay Musk, “Bir şey yasa dışıysa onu kaldıracağız” dedi. “Yasadışı değilse parmağımızı teraziye koyarız ve sansür yaparız.”

Program, Bay Musk'un X'in eski CNN sunucusuyla olan ortaklığının aniden sona erdiğini duyurmasından sonraki günlerde, “The View” da dahil olmak üzere geçen hafta çeşitli yerlerde röportajla dalga geçen Bay Lemon'un yoğun bir tanıtım çabasının ardından Pazartesi sabahı başladı.

Yayınlanmadan önce erkekler röportajın nasıl gittiği konusunda aynı fikirde değildi.

Bay Limon bir açıklamada söyledi Geçen hafta sorularının saygılı olduğunu ve birçok konuyu kapsadığını söyledi. Bay Lemon, “İyi bir sohbet gerçekleştirdik” dedi. “Açıkçası farklı hissediyordu. Tüm soruların sorulabildiği ve tüm fikirlerin paylaşılabildiği küresel bir kent meydanına olan bağlılığı, benim gibi insanlardan gelen soruları içermiyor gibi görünüyor.

Öte yandan Bay Musk farklı hissediyordu. X'teki bir yazıda, Bay Musk, Bay Lemon'un gösterisinin özgünlükten yoksun olduğunu söyledi.

Bay Musk, “Yaklaşımı temelde sadece 'CNN'di ama sosyal medyada'ydı ve CNN'in ölmekte olduğu gerçeğinin de gösterdiği gibi bu işe yaramıyor” diye yazdı.

Sırasında

Kasım ayında Bay Musk, reklamverenleri küfürlerle reddederek kendi platformunda harcama yapmamaları konusunda cesurca çağrıda bulundu ve Pazartesi günü yeniden ortaya çıkan Yahudi karşıtı bir komplo teorisini destekler gibi görünmesinin ardından onları “şantaj” yapmakla suçladı. Bay Musk'un kışkırtıcı yorumları, çok sayıda şirketin X'teki reklam kampanyalarını duraklatmasına yol açtı.