En Pratik En Lezzetli İrmikli Tatlısı

RenkliDusler

Active member
En Pratik En Lezzetli İrmikli Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler

Hamuru için;

• 1.5 su bardağı irmik
  • 1.5 su bardağı un
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı yoğurt
  • 1 adet yumurta
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
İsteğe bağlı

• 1 çay bardağı dövülmüş fındık
Şerbeti için

• 2.5 su bardağı şeker
  • 3 su bardağı su
  • 1 dilim limon
Üzeri için

• Hindistan cevizi
En Pratik En Lezzetli İrmikli Tatlısı Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Önce şerbeti ocağa alıp kaynamaya başladıktan daha sonra limonunu sıkıp dilimi içine koyarak 7-8 dk pişiriyoruz ve soğumaya bırakıyoruz.
  2. Hamur materyallerini yoğurun unu denetimli ekleyin yumuşak bir hamur olması gerekiyor. Fındığı hamurun içine koyup yoğurdum siz isterseniz her bir kesimin içine koyabilirsiniz bana bu biçimde daha pratik geldi.
  3. Şekil vermeye başlamadan fırın işinizi 180 dereceye ayarlayın.
  4. Tatlılara istediğiniz hali verin ben ceviz büyüklüğünde kurabiye hali verdim siz isterseniz şeker pare üzere yapabilirsiniz.Büyük yapmayın pişerken kabarıyor ayrıyetten şerbette şişiriyor ceviz büyüklüğü ülkü lakin elinizde yuvarlayıp biraz bastırın hayli inceltmeden büsbütün de ince olmasın.
  5. Yağlı kağıt sermiş olduğunuz tepsiye dizip ısınmış olan fırında 15 dk kadar alt üst kızarana kadar pişirin.
  6. Kontrol etmeyi unutmayın her fırının pişirme suratı birebir değil.
  7. Pişen tatlıları 5 dk birinci ısısı çıktıktan daha sonra şerbetle buluşturun.
  8. Biraz yumuşadıktan daha sonra tatlıları tek tek karşıt çevirin üst kısımlarının şerbeti daha güzel çekmesi için.
  9. İyice soğuduktan şerbetini çektikten daha sonra hindistan ceviziyle süsleyebilirsiniz.
En Pratik En Lezzetli İrmikli Tatlısı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı