Hamilton şövalye oldu

GecKalmam

Member
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafınca şövalye unvanı verilen Formula 1 ekiplerinden Mercedes’in pilotu Lewis Hamilton, nişanını aldı..
Windsor Kalesi’nde düzenlenen merasimde, Büyük Britanyalı Hamilton’a nişanını Prens Charles verdi.
“Sir” unvanı kazanan 36 yaşındaki Hamilton, motor sporlarındaki muvaffakiyetleri ve katkılarından dolayı bu nişana layık görüldü.
Formula 1’de 7 defa şampiyon olan Hamilton, tertipte 103’er defayla en hayli yarış ve en epeyce pole konumu kazanan pilot unvanını elinde bulunduruyor.
Hamilton, 2008’de birinci şampiyonluğunu kazanmasının akabinde motor sporlarındaki hizmetlerinden dolayı Britanya İmparatorluk Nişanı’na da layık görülmüştü.
Büyük Britanyalı pilot, Stirling Moss, Jackie Stewart ve Jack Brabham’ın akabinde şövalye ilan edilen dördüncü Formula 1 pilotu oldu.
Son yarışta şampiyonluğu Verstappen’e kaptırdı
Büyük Britanyalı pilot, pazar günü Abu Dabi’de koşulan dönemin son yarışında Red Bull pilotu Hollandalı Max Verstappen’e karşı 8. şampiyonluk için gayret etmişti.
Kazaların, pit stop stratejilerinin damga vurduğu yarışın bitimine 6 tıp kala Williams pilotu Nicholas Latifi kaza yapınca piste güvenlik aracı girmiş ve Verstappen bir daha şampiyonluk yarışına dahil olmuştu.
Yarış yöneticisi Michael Masi, Vestappen’in cins bindirmesi gereken arabalara güvenlik aracını geçme müsaadesi verince iki pilot son tıpta baş başa kalmış, lastikleri yeni olan Hollandalı pilot yaptığı atakla mesleğinin birinci şampiyonluğuna uzanmıştı.
 
Üst