İlk kadın televizyon muhabirlerinden biri olan Barbara Walters, 93 yaşında öldü.

BadılCan

Member
“SNL” yazarları, onun tek eleştirmeni olmaktan çok uzaktı. Birçoğu, Bayan Walters’ın konuklara karşı neşeli, bazen tiksindirici tavrına ve onunla konuşanları ağlatma konusundaki kararlılığına itiraz etti. Bayan Walters, 1991’de babasını sorduğunda, Körfez Savaşı’ndaki müttefik kuvvetlerin komutanı General H. Norman Schwarzkopf’u bile ağlatmıştı.

Ancak incelemeler her zaman onların tarafında olmuştur.

Gece kulüpleri ve ucuz kiralama fırsatları

Bayan Walters, hem hırsını hem de güvensizliklerini, Boston, New York ve Miami’de Latin Quarter gece kulüplerini kuran ve serveti yükselip düşen ve ailesiyle birlikte bir Boston rezervasyon acentesi ve vodvil impresario olan babası Lou Walters’tan miras aldığını söyledi. Florida’daki konaklardan ve Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’ndaki çatı katlarından Miami’deki köhne kiralık evlere kadar takip edildi.

“Diğer ailelerin nasıl yaşadığını görecek yaştaydım ve onlar benimki gibi değildi” diye yazdı.

Barbara Walters, 25 Eylül 1929’da Boston’da Bay Walters ve Dena (Seletsky) Walters’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Anılarında, babasının “pek yakışıklı olmamasına” rağmen, “belirli bir zarafet” yaydığını, her zaman “kusursuzca giyindiğini” ve İngiliz aksanını koruduğunu yazdı – “şimdi olduğu gibi o zamanlar da çok çekici.” Annesi – – “Oldukça çarpıcı,” diye yazdı – müstakbel kocasıyla tanıştığında bir erkek kravat dükkanında çalışıyordu. Walters, her ikisi de Doğu Avrupa’daki anti-Semitizmden kaçan Yahudi göçmenlerin çocukları olan çiftin, “acı verici bir ilişkiye” rağmen yaklaşık 60 yıl evli kaldıklarını yazdı.

Barbara, New York’taki özel okullara ve Miami’deki devlet okullarına gitti. Avrupa gezileri ve Broadway açılışları vardı; ünlü bileme vardı; Ailenin arabasına, mobilyalarına ve hatta yemek odasındaki avizeye el koyan vergi tahsildarları da vardı. Çocukluğu, zihinsel engelli ablası Jacqueline ile olan karmaşık ilişkisiyle şekillendi. 1985 yılında öldü.

Bayan Walters, 1951’de Sarah Lawrence Koleji’nden İngilizce derecesi ile mezun olduğunda, babası yine meteliksizdi ve anne babasını ve kız kardeşini desteklemek için bir iş bulması gerekiyordu. Bir keresinde Newsweek’e “Normal olmak istedim” dedi. “Evlenmek, çocuk sahibi olmak ve en popüler kızlardan biri olmak istedim.”