Jann Wenner’ın Rock & Roll Hall of Fame’deki saltanatı 20 dakikada sona erdi

BadılCan

Member
“Biliyorsunuz, sırf tanıtım nedenleriyle” diye ekledi, “belki de böyle bir şeyin olmasını önlemek için siyahi bir sanatçı ve bu tarihsel standardı karşılamayan bir kadın sanatçı bulmalıydım.” Eleştiri. Ben bunu anlıyorum. Bunu yapma şansım oldu. Belki eski kafalıyım ve umurumda değil [expletive] ya da her neyse.”

Bu yorumlar sosyal medyada anında tepkiye neden oldu. Aynı hızla, müzik ve medya yöneticileri, finans oyuncuları ve Pharrell Williams ve LL Cool J gibi yıldız sanatçıların da aralarında bulunduğu Rock & Roll Hall of Fame Foundation’ın 31 yönetim kurulu üyesi arasında alarm dolu telefon görüşmeleri ve e-postalar dolaştı. 1983 yılında kurulan vakıf, dahil edilecek sanatçıları seçiyor ve Cleveland’daki müzeye bağlı.)

Eski Spotify yöneticisi ve Prince malikanesinin danışmanı Troy Carter Wenner, The Times tarafından elde edilen yönetim kurulu üyelerine gönderdiği bir e-postada şunları söyledi: “Sözleriniz, yalnızca dar değil aynı zamanda dışlayıcı bir anlatıyı teşvik ederek kurulmasına yardımcı olduğunuz kurumu baltalama riski taşıyor” dedi. .

Kurulun müzakereleri gizli olduğundan isimsiz olarak konuşan, kurul oylarıyla ilgili doğrudan bilgisi olan dört kişiyle yapılan görüşmeler, kurum içinde aciliyet ve öfke tablosu çiziyor.

Yönetim kurulu üyeleri Wenner’in yorumlarından kişisel olarak dehşete düşerken, aynı zamanda salonun kendisi ve sanatçılarla olan önemli ilişkileri üzerindeki etkisinden de endişe ediyorlardı – bazıları zaten şikayet etmeye başlamıştı. Elton John’un uzun süredir şarkı yazarlığı ortağı olan ve bu yıl 3 Kasım’da Brooklyn’deki Barclays Center’da düzenlenecek törende Müzikal Mükemmellik Ödülü’nü alacak olan Bernie Taupin’den bir mektup geldi. Eşi ve menajeri Heather Taupin, arena yönetimine bir e-posta göndererek Wenner’ın yorumlarını yeni gelenlerin “yüzüne tokat” olarak nitelendirdi ve şunu ekledi: “Onun derhal istifa etmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Salon, kazananları seçmek için yapılan oylamayı denetlese de, sanatçıların bu onuru kabul etmesini ve yıllık tanıtım TV programında yer almasını sağlamak için genellikle perde arkasında hassas bir diplomasi gerçekleştirilir. Bu yılın ödül sahipleri arasında Kate Bush, Missy Elliott, Willie Nelson, Sheryl Crow, Rage Against the Machine, the Spinners ve 2016’da ölen George Michael yer alıyor.