Jimmy Fallon, çalışma ortamıyla ilgili bir makalenin ardından çalışanlarından özür diledi

BadılCan

Member
“Tonight Show” sunucusu Jimmy Fallon, Perşembe öğleden sonra bir haber makalesinin şovunun setini “zehirli bir iş yeri” olarak tanımlamasının ardından iş arkadaşlarından özür diledi.

Yazarların grevi nedeniyle dört aydan fazla bir süredir yeni bölümleri yayınlanmayan Bay Fallon, sanal bir toplantı sırasında personele şunları söyledi: “Bu utanç verici ve kendimi çok kötü hissediyorum.”

Rolling Stone tarafından yayınlanan makalede, 14 eski çalışanın ve mevcut iki çalışanın, Bay Fallon’un “düzensiz davranışının” sağlıksız bir çalışma ortamının oluşmasına yardımcı olduğunu iddia ettiği belirtildi.

Toplantıda hazır bulunan bir çalışanın ifadesine göre, “Eğer herhangi birine kötü davrandıysam veya sizi kötü hissettirdiysem, amacım bu değildi” dedi. “Bu gösterinin eğlenceli olmasını istiyorum. Herkesi kapsayıcı olmalıdır. Komik olmalı. En iyi gösteri, en iyi insanlar olmalı. Sadece seni özlediğimi söylemek istedim.”

NBC Perşembe günü şöyle bir bildiri yayınladı: “‘The Tonight Show’dan inanılmaz derecede gurur duyuyoruz ve saygılı bir çalışma ortamı sağlamak en büyük önceliğimizdir.” Her işyeri gibi bizim de sorunları dile getiren çalışanlarımız vardı; Bunlar araştırıldı ve gerekli işlemler yapıldı.”

Cuma günü bir NBCUniversal sözcüsü, makaledeki iddiaların çok eski olması ve şirket tarafından ele alınması nedeniyle Bay Fallon ve programın soruşturulmayacağını söyledi.

Rolling Stone, komedyen Jerry Seinfeld ile yapılan bir kayıt sırasında Bay Fallon’un elinde işaret kartı tutan bir personele küfrettiğini bildirdi. Makale, Bay Seinfeld’in Bay Fallon’u çalışandan özür dilemeye zorladığını ve diğer çalışanların bu anı “rahatsız edici” olarak tanımladığını bildiriyordu.

Bay Seinfeld, makale yayınlandıktan sonra Rolling Stone’a bir açıklama göndererek şunları söyledi: “Bu çok aptalca. Bu anı hâlâ çok iyi hatırlıyorum. Jimmy’ye bir hata yüzünden takıldım ve hepimiz Jimmy’nin ne kadar nadir terk edildiğine neşeyle güldük. Hiç rahatsız edici değildi. Jimmy ve ben bunu hâlâ ara sıra hatırlıyor ve gülüyoruz. Olayların aptalca çarpıtılması.”

Bay Fallon, 2014 yılında 1950’lerden bu yana varlığını sürdüren ünlü NBC kurumu “The Tonight Show”un sunuculuğunu üstlendi. Programı hemen büyük reytingler aldı ve bu trend, Eylül 2015’te CBS’nin “The Late Show” dizisinde David Letterman’ın yerine Stephen Colbert’i seçmesinden sonra da devam etti.

Bay Fallon’un gösteriye yönelik şarkı söyleme, dans etme ve çalmaya ağırlık veren rahat yaklaşımı ulusal ruh haline uygun görünüyordu.

Ancak Bay Fallon, 2016’daki bir röportajda dönemin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald J. Trump’ın saçını karıştırdıktan kısa bir süre sonra programının reytingleri düşmeye başladı.

2017’nin başlarında, Bay Trump Beyaz Saray’ı devraldığında, Bay Colbert’in “The Late Show” programının izlenme sayısı “The Tonight Show”u geride bıraktı; Bay Colbert ve birçok gece geç saatlerde sunucu sivri siyasi monologlar sunmaya başladı. Bay Fallon’un kaçındığı kurs. Son yıllarda tüm gece programlarının izleyici sayısı azalmış olsa da Bay Colbert, Bay Fallon’dan daha iyi performans göstermeye devam etti.

Reyting slaytları sırasında Bay Fallon bir dizi dizi sorumlusu değişikliğinden geçti.

Bay Fallon ve aralarında Bay Colbert, Jimmy Kimmel, Seth Meyers ve John Oliver’ın da bulunduğu diğer gece sunucuları, geçen hafta “Strike Force Five” adlı bir podcast’i birlikte yayınlamaya başladı. Yazarların grevi, gösterilerin 129 gün boyunca yayından kaldırılmasına ve devam etmesine neden olduğundan, gösteriden elde edilecek gelir işsiz çalışanlara bağışlanacak.

2022’den bu yana “The Tonight Show”un dizi sorumlusu Chris Miller, Rolling Stone makalesinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra perşembe günü personele bir e-posta gönderdi.

“Muhabirin birçoğunuzla makale yayınlanmadan önce iletişime geçtiğini bilsem de, yazılanların her gün birlikte çalışmaktan çok şanslı olduğum ve gurur duyduğum olağanüstü ekibimizin genel kültürünü yansıttığına inanmıyorum” dedi. “Yazıda anlatılan yer benim bildiğim yer değil. Ancak birlikte yarattığımıza inandığım olumlu ve kapsayıcı ortamı yansıtmayan bir şeyin yayınlandığını görmek hayal kırıklığı yaratıyor.”