“Kanser yan etkileri sonrası antidepresan”

GecKalmam

Member

Instagram’da birkaç dakikalık canlı yayında, doğrudan akıllı telefonun kamerasına bakan, yanaklarından aşağı yaşlar akan, sesi kesilen ve ardından zorlanmadan devam eden Fedez, parmağındaki alyansı çevirip çevirerek, akıl sağlığından bahsediyorteste tabi tut “ona ver psikiyatrik ilaçlar Pankreas kanseri teşhisi konulduktan sonra almaya başladığını” ve özellikle “Ocak ayından beri kullandığı ancak “bana uygun olmayan” antidepresandan bahsediyor.

Aslında bu ilacın ona neden olduğu “bu iki ayda m. ciddi yan etkilerajitasyon, yürümeyi imkansız hale getiren bacak titremeleri, baş ağrısı, baş dönmesi, ani terleme ve ağızda gergin bir tik“, bu onun kelimeleri iyi ifade etmesine izin vermedi. Bu yüzden “yükseltmeden, aniden” onları almayı bırakmak zorunda kaldı sanatçının altını çiziyor. Bu da başka fiziksel hasara neden oldu, bunlardan biri dört günde beş kilo vermekti. “Bugün yüzde yüz değilim. – diye ekliyor, – Hâlâ başım dönüyor ve ateşim var ama günden güne iyileşiyorum“.

Yani her şey pankreas kanseri ile başladı. “Bu çok travmatik bir olaydı – Fedez’in altını çiziyor – ve ancak bugün akıl sağlığıma ne kadar dikkat etmediğimi fark ettim.” Bu nedenle, şarkıcının şimdi yapmayı vaat ettiği gibi, “akıl sağlığınıza ve kendinize iyi bakın” yönündeki tarafsız davet.

“Dönem mutlu olmasa da birçok şeyi anlamamı sağladı” diyor. Akıl sağlığıma ve aileme odaklanmak istiyorum. ve karım hakkında. Onun hakkında her şey söylendi ama bu süre zarfında yanımda olan tek kişi oydu ve bir m fırtınası almak zorunda kaldığı için üzgünüm. tamamen hak edilmemiş medya kapsamı. ben şanslı bir adamım onun yanımda olması” (tekrar Chiara Ferragni’ye atıfta bulunarak, ed).

“Bir tavsiye, – kaç hayranın onun için endişelendiğini unutmadan itirafını bitirdiğini söylüyor. – Başınıza hangi travmatik olay gelirse gelsin, ruh sağlığınıza ve yaralarınıza sahip çıkın.aksi takdirde, benim başıma geldiği gibi, bakım talep edenler onlar olacak. Önümüzdeki aylarda ruh sağlığımla ilgilenmek, son aylarda yaptığım gibi canımı yakabilecek kestirme yollar aramadan, terapi ile hayatımın tüm travmatik olaylarıyla yüzleşmek anlamına gelecek” dedi.