Kanserde sık sorulan sorular

Bakec

New member
4. Evre Kanser Hastası Düzgünleşir mi?

4. evreye kadar ulaşan kanserle çaba zordur fakat imkansız değildir. Fitoterapi ile sonuç alınabilen epeyce sayıda hasta var.

Fitoterapi Nedir?

Fito bitki, terapi tedavi demektir. özetlemek gerekirse bitkilerle tedavi demektir. Bitkileri direkt kullanmaktansa standardize edilmiş formlarını öneriyoruz.
Ayrıntılı bilgi bu linkte: https://sifasokagi.com/hakkimizda/

Kemoterapi İle birlikte Fitoterapi Olur mu?

Kemoterapi ağır bir uygulama olduğu için yan tesirlerini minimize etmek ve bağışıklık sistemini kuvvetli tutmak için kemoterapi sürecinde de bitkisel takviye alınmalıdır.

Bitkisel Tedavi Kemoterapi-Radyoterapi’nin Tesirini Azaltır mı?

Biroldukça üniversite araştırması gerçek bitkisel tedavinin kemoterapi ve radyoterapinin tesirini artırdığını ortaya koymuştur. Kemoterapi sürecinde yalnızca greyfurt, nar ve sarı kantaron kullanılmaması önerilir.

Bitkisel Tedavi Kemoterapi-Radyoterapi’nin Yan Tesirlerini Azaltır mı?

Fitoterapi formları ağır uygulamalar olan kemoterapi ve radyoterapinin halsizlik, yorgunluk, ağrılar, organ tahribatı üzere yan tesirlerinin azaltılmasında tesirlidir. Biktisel tedavi alan hastaların almayanlara nazaran kemoterapi ve radyoterapi sürecini daha rahat geçirdiği tespit edilmiştir.

Fitoterapi Kanser için Kesin Tahlil müdür?

hiç bir hastalık için hiç bir tedavinin garantisi olmadığı üzere kanser üzere ağır bir hastalık için de kesin tedavi sözünü kullanmak gerçek olmaz.

Kanser niye Nükseder?

Ameliyat, kemoterapi, radyoterapi vs. üzere tedavi biçimleri birçok vakit kanserli hücreleri büsbütün yok etmez. Bedenin farklı bir yerine kaçıp saklanan kanser hücreleri aylar ya da yıllar daha sonra güçlenerek ortaya çıkabiliyor.

Fitoterapi ile Kanser Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Her hasta özeldir, her hastanın metabolizması farklıdır. Fitoterapi’ye her hasta farklı karşılık verir. Birtakım hastalarda 4 ayda sonuç alınabilirken kimi hastalarda bu müddet 12 aya kadar çıkabilmektedir.

Fitoterapi’ye Sıhhat Bakanlığı Müsaade Veriyor mu?

Fitoterapi (bitkisel tedavi) 2014 yılında Sıhhat Bakanlığı tarafınca resmen tanınmıştır. Klasik ve Tamamlayıcı Tıp Daire Başkanlığı (GETAT) kurularak fitoterapinin resmi bir biçimde uygulanmasının önü açılmıştır.

Fitoterapi’yi Kimler Uygulayabilir?

Bitkisel tedavi yalnızca Sıhhat Bakanlığı tarafınca sertifika verilen hekimler tarafınca uygulanabilir.

Bitkisel Tedavinin Yan Tesirleri Olur mu?

Bitkisel tedavi ehil olmayan şahıslar tarafınca uygulandığı taktirde olumsuz tesirler yapabilir. Bakanlık’tan yetki alan tabipler tarafınca yapılan çalışmalarda yan tesirler yok denilecek kadar az olur.

Fitoterapi Çocuk Hastalarda Uygulanabilir mi?

Sıhhat Bakanlığı Fitoterapi’nin 11 yaş ve üzeri hastalarda uygulanmasına müsaade vermektedir. Rahatsızlığa, kiloya, boya göre genelde 18 yaş ve üzeri için uygulanabilmektedir.
 
Üst