Sağlıklı Kremasız Şekersiz Muzlu Ve Kakaolu Dondurma Görüntülü

RenkliDusler

Active member
Sağlıklı Kremasız Şekersiz Muzlu Ve Kakaolu Dondurma Tanımı İçin Malzemeler

• 7 adet orta büyüklükte olgun muz
  • 3 yemek kaşığı bal
  • 1 paket şekerli vanilin 5 gr isteğe bağlı kullanılabilir
  • 1 dolu yemek kaşığı kakao
Sağlıklı Kremasız Şekersiz Muzlu Ve Kakaolu Dondurma Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Herkese merhaba mutfağıma beğenilen geldiniz bugün sizlere fazlaca pratik bir biçimde hazırlayabileceğiniz sağlıklı bir dondurma tanımı hazırladım sizlerin de denemenizi tavsiye ediyor ve tanımına geçiyorum.

1. 7 adet muzun kabuğunu soyup karıştırma kabına alalım.
  2. Üzerine balı ve vanilini ekleyip blender ile bir iki dakika muzlar püre oluncaya kadar ezelim.
  3. hemen sonrasında muzun yarısını dikdörtgen 1 litrelik bir kaba alalım.
  4. Karışmaması için ben bir saklama kabının kare olan kapağını ortasına yerleştirdim.
  5. hemen sonrasında geriye kalan muzun üzerine kakaoyu ekleyip güzelce karıştırdıktan daha sonra başka kısmına ekledim ve bu biçimdelikle iki renkli bir dondurmam oldu.
  6. ondan sonrasında kapağı dikkatlice çıkarıp aldım ve dondurma kabının kapağını kapattıktan daha sonra buzdolabının dondurucu kısmına kaldırdım.
  7. En az 4-5 saat daha sonra dondurmamız hazır oluyor siz kendi dolabınızın duruma bakılırsa dondurma kıvamına gelinceye kadar bekletebilirsiniz hiç karıştırmaya gerek kalmadan pratik bir biçimde dondurmamız yenmeye hazır ben külahta servis ettim sizler isterseniz kuplarda da servis edebilirsiniz deneyecek olan herkese afiyet olsun hoşça kalın. Allah’a emanet olun.
Sağlıklı Kremasız Şekersiz Muzlu Ve Kakaolu Dondurma Tanımı Fotoğraflı Yapılışı