Sivas’ta karate rüzgarı esti

GecKalmam

Member
Taha Akgül spor salonunda minikler, yıldızlar, ümitler, gençler ve 21 yaş altı kategorilerinde erkek-kız kata ve kumite kollarında düzenlenen vilayet şampiyonasında atletler madalya kazanmak için yeteneklerini sergiledi.


7 kulüp şampiyonaya katıldı

Sivas Gençlik Spor Kulübü, Sivas Tempo Spor Kulübü, Sivas Belediyespor Kulübü, Sivas Fetih Spor Kulübü, Sivas Akademi Spor Kulübü, Sivas Volkan Spor Kulübü ve Yiğido Savunma Sporları Kulübü vilayet şampiyonasında yer aldı.


Madalyalar sahibini buldu

Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç, şube müdürleri, Sivas Karate Vilayet Temsilcisi Oğuz Ökten yarıştığı karşılaşmalarda birinci üçe girerek madalyaya hak kazanan atletlere madalyalarını taktim etti.


Kırıkhan Belediyesi şampiyon oldu

Öte yandan Wushu Federasyonu tarafınca 10 – 11 Aralık 2022 tarihleri içinde düzenlenen Sarıkamış Şehitleri anma Budokaido Hatay şampiyonasında Kırıkhan Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü Hatay Şampiyonu oldu.


İlk dört sıra

Budokaido Hatay şampiyonasında Birinci Kırıkhan Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü ekip halinde Hatay şampiyonu olur iken; Yayladağı belediyesi spor kulübü ikinci, İskenderun Tolan spor kulübü üçüncü, Altınözü Kaymakamlığı dördüncü oldu.


Şampiyonada kazananlar

Kırıkhan Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü grubu;

Erkekler katılan sportmen sayısı 25: Kazananlar: Dört 1.’lik, Üç 2.’lik, Yedi 3.’lük.

Kızlar Kazananlar: Sekiz 1.’lik, On 2.’lik, Yedi 3.’lük.

Ayrıca kata ya 11 erkek atlet katıldı: Bir 1.’lik, Bir 2.’lik, İki 3.’lük.Toplam dört derece alındı.

Kızlarda kata ya giren dokuz sportmen: Üç 1.’lik, İki 2.’lik, Bir 3.’lük. Toplam altı derece.


Tüm atletlerimizi tebrik ediyorum

Kırıkhan Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü Lideri Ayhan Yavuz “19 Yıldır Hatay şampiyonluğunu elinde bulunduran Kırıkhan’ımızla gurur duyuyorum. Bu hoş başarılara imza atan başta Ulusal Antrenörümüz Ali Çeltik olmak üzere bütün atletlerimizi tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” tabirlerini kullandı.


Çok kıymetli bir şampiyona

Organizasyon daha sonrasında bir ortaya gelen atletler Hatay için epeyce kıymetli bir şampiyonu olduğunu ve Budokaido sporunun her geçen gün gelişmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini deklare etti.
 
Üst