Tucker Carlson'ın Vladimir Putin'e yayın süresi vermenin tehlikeleri konusundaki dersi

BadılCan

Member
Tucker Carlson, Rusya Devlet Başkanı Vladimir V. Putin ile geçen baharda Fox News tarafından aniden iptal edilmesinin ardından yeniden ilgi odağı haline gelen bir röportaj için Moskova'dan bir haftadan fazla bir süre önce ayrılmıştı.

Ancak yumuşaklığı nedeniyle siyasi medya dünyasının çeşitli yerlerinde alay konusu olan savaş otokratıyla yapılan röportaj, uzun ve acılı bir yaşam sürmeye devam ediyor; bu röportaj, Cuma günü Putin'in en sesini duyuran yerli rakibi Aleksei A.'nın ardından yeniden gündem konusu oldu. Navalny bir Rus hapishanesinde ölü bulundu.

Wyoming'in eski Cumhuriyetçi kongre üyesi Liz Cheney, “Burası Putin'in Rusya'sı @TuckerCarlson” dedi. X'e yazdı Cuma günü Bay Navalny'nin ölüm haberi geldikten sonra. “Ve sen de Putin'in kullanışlı aptalısın.”

Başkan Biden'ın torunu Naomi Biden da, Bay Carlson'un kısa süre önce yayınladığı ve Bay Putin'in liderliği altındaki Rusya'nın sözde ihtişamını ABD'nin “pisliği ve suçuyla” karşılaştırdığı bir videoya atıfta bulunarak bu görüşe ağırlık verdi. Bayan Biden, “Hiç bu kadar kötü ve bu kadar çabuk eskiyen bir şey var mı?” X'e yazdı.

Cuma günü Haberler'a yaptığı açıklamada Bay Carlson şunları söyledi: “Navalny'nin başına gelenler korkunç. Her şey barbarca ve korkunç. Hiçbir düzgün insan bunu savunmaz.”

Bu yorum, Rusya'nın, ilk kez üç yıl önce ABD'nin “aşırılık” suçlamasıyla hapse atılan Bay Navalny'ye yönelik muamelesi hakkında bıkkın bir görüş ifade ettiği bu hafta başından bu yana tonda kayda değer bir değişikliğe işaret ediyordu. asılsız belirlenmiş.

Pazartesi günü Dubai'de düzenlenen bir konferansta Bay Carlson'a, Rusya'nın ifade özgürlüğüne uyguladığı baskı, Bay Navalny'nin hapsedilmesi veya siyasi suikast iddiaları hakkında neden Bay Putin'e soru sormadığı sorulduğunda, Bay Carlson bunların “herkesin hakkında konuştuğu şeyler” olduğunu söyledi. medya.” (Bay Carlson, aslında iki yıldan fazla bir süredir Bay Putin'le röportaj yapan ilk Batılı medya figürüydü.)

Ancak Bay Carlson o dönemde şöyle demişti: “Liderlik insanları öldürmeyi gerektirir – üzgünüm, bu yüzden lider olmak istemiyorum” – Bay Navalny'nin ölümünden sonra daha da fazla eleştiriye yol açan yorumlar.

Bay Carlson Cuma günü yaptığı açıklamada, liderlik hakkındaki yorumlarının Bay Navalny ile “hiçbir ilgisi” olmadığını söyledi. “Ondan bahsetmiyordum, bu da bağlamdan açıkça görülüyor. Ben kesinlikle öldürmeye karşıyım.”

Bay Carlson, Rusya'nın Wall Street Journal muhabiri Evan Gershkovich'i gözaltına almasıyla ilgili röportaj sırasında Sayın Putin'e baskı yapmasına rağmen, Sayın Putin Ukrayna hakkında tek taraflı ve çoğu zaman yanlış bir anlatım sunan bir tarih dersi verirken uzun süre sessiz kaldı.

Bay Carlson'un hayranları ve destekçileri

Ancak Çarşamba günü, Bay Carlson'un Bay Putin'e karşı çok yumuşak davrandığını söyleyenlerin arasına yeni bir uzman katıldı; Bay Putin'in kendisi.

Bir devlet televizyonu sunucusuna konuşan Bay Putin, Bay Carlson'un “sözde keskin sorular” sormamasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını, çünkü kendi cevaplarında “keskin bir şekilde cevap verme” fırsatı istediğini söyledi.

Putin, “Sabırlı olduğunu kanıtladı ve özellikle tarihle ilgili olan uzun diyaloglarımı dinledi ve yapmaya hazır olduğum şeyi yapmam için bana herhangi bir neden vermedi” dedi. “Açıkçası bu röportajdan pek memnun kalmadım.”

Bay Carlson'un en iyi yapımcılarından biri olan Justin Wells, Cuma günü izleyicilerin “kendi kararlarını vermesi” gerektiğini söyledi.

Bay Putin'in Bay Carlson'la alay etmesi, eski Fox sunucusunun röportajında Rusya'yı ve liderliğini Bay Biden'dan üstün olarak övdüğü Bay Putin'i defalarca övmesinin tadını çıkarırken geldi.

Çarşamba günü Bay Carlson, bir Rus bakkalında kaydedilen kısa bir video yayınladı ve seçimlerin ve fiyatların, Rusya'nın “pislik, suç ve enflasyonla” dolu olarak tanımladığı ABD üzerindeki üstünlüğünün bir örneği olduğunu söyledi.

Videoda “Kötülüğün kalbi olan bir Rus bakkalına girip her şeyin ne kadara mal olduğunu ve insanların nasıl yaşadığını görmek sizi liderlerimize karşı radikalleştirecektir” dedi. “En azından ben böyle hissediyorum; radikalleştim.”

(Rusya, Amerika Birleşik Devletleri'nin iki katından daha fazla bir enflasyon oranına sahip ve vatandaşları, hane bütçelerinin daha yüksek bir yüzdesini gıdaya harcıyor.)

Video her iki tarafça da eleştirildi: Naomi Biden ve ondan önce Kuzey Carolina Cumhuriyetçi Senatörü Thom Tillis.

Uzun süredir Rusya yanlısı anlatılarla ilgilenen ve artık bu tür içeriklerle ilgilenenlerin aboneliklerine güvenen bir polemikçi olarak Bay Carlson, bu hafta aldığı eleştirilerin daha fazla destek için katalizör olabileceği bir alanda faaliyet gösteriyor.

Vanderbilt Üniversitesi'nde muhafazakar medyayı inceleyen tarih profesörü Nicole R. Hemmer, “O tamamen farklı bir standartla değerlendiriliyor” dedi. “Tucker'ın ateş altında olması Tucker için harika.”